Wreszcie ruszyliśmy na spotkania z dziećmi w szpitalach i w domach dziecka. Te wizyty są dzieciom bardzo potrzebne w procesie zdrowienia – mało co wpływa na organizm tak dobrze, jak radość. Tam, gdzie było to możliwe i bezpieczne, zagraliśmy spektakl pod tytułem "Opowieść starego zegara". Pozostałe miejsca odwiedził Kolorowy Ptak z królewną Chwilką, którzy puszczali dzieciom bańki mydlane oraz balony z helem. Oczywiście spotkania odbyły się na zewnątrz. Dzieci zostały obdarowane upominkami, które przekazaliśmy personelowi.

Czytaj więcej...

Jeszcze przed świątecznym weekendem trafiła do nas prosto z drukarni płyta z nowym spektaklem "Opowieść starego zegara". Jesteśmy przeszczęśliwi, że udało nam się skończyć ten projekt. Pierwsze płyty zostały już wysłane do szpitali, z którymi współpracujemy od lat. Nasze pomysły możemy realizować głównie dzięki naszym wspaniałym i niezawodnym Sponsorom. Warto mieć świadomość, kto nam pomaga – przyjrzyjcie się okładkom.

Głównym sponsorem w Grudziądzu była firma Nordzucker Polska S.A. z Opalenicy.

Koncern Saint-Gobain pamietał o małych widzach w Gliwicach.

Płyty trafiły do Zielonej Góry min. dzięki TFP Sp.zo.o. z Kórnika.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych z Torunia

Czytaj więcej...

Kolejny Międzynarodowy Dzień Teatru bez spektakli i widzów "na żywo". Łezka się w oku kręci i tęsknota za publicznością co raz bardziej doskwiera. Przetrwamy to i teatr też wytrwa. Życzymy Wam i sobie rychłego zobaczenia.
Na ten moment możemy zaprosić Was na spektakl online pt: "Historia zaginionego snu". Niech sny wszystkich dzieci zostaną wyśnione!

Dawno nic nie pisaliśmy. Nasze spotkania z publicznością wciąż są mocno ograniczone, ale już niebawem spotkamy się wirtualnie... Nie chcieliśmy zapeszać, ale montaż nowego spektaklu pomału dobiega końca. Jeszcze w marcu ukaże się nagranie... a może lepiej zrobimy Wam niespodziankę na święta? To spektakl dla tych, co wiecznie nie mają czasu. Znacie to? Tak. Zapominamy, że w życiu - oprócz pracy - ważne są jeszcze chwile: słońce i gwiazdy na niebie, wspólny spacer po lesie, spotkania z rodziną, przyjaciółmi. Cieszmy się każdym radosnym dniem. Tego Wam i sobie życzymy.

Czytaj więcej...

Pędzą dalej, pędzą Mikołaja
sanie Na kolejne z dziećmi świąteczne spotkanie
Jego renifery nie mają wytchnienia
Tyle ośrodków jest do odwiedzenia!

 Mikołaj kocha dzieci najbardziej na świecie, takie jakie są – wspaniałe, wystarczające – i chce im dodawać piór do skrzydeł. Prezenty to tylko piękny dodatek, ale ważny. Łzy wzruszenia napływają do oczu, gdy dzieci tulą się do Mikołaja – i to wcale nie te najmłodsze. Widzimy, że ta praca ma sens. Dziękujemy, że widzą to też nasi darczyńcy i sponsorzy i wspierają nas w tych działaniach.

Czytaj więcej...

"Ho, ho, ho..."  słychać w oddali, to Mikołaj! Jest w swoim żywiole, najszczęśliwszy na świecie, że może spotkać się z dziećmi.

W tym roku wizyta Mikołaja wygląda trochę inaczej. Nie może wziąć dzieci na kolana ani pogłaskać po głowie, za to dzwoni dzwoneczkami, stuka, puka w okna i rozmawia z dziećmi. A gdy okna są wysoko, macha do dzieci i rozmawia z nimi przez mikrofon, by wszyscy zobaczyli, że tu jest i pamięta o małych pacjentach. Prezenty przekaże personelowi medycznemu, który pomoże bezpiecznie dostarczyć je dzieciom.

Czytaj więcej...

Dzyń, dzyń, dzyń!

Pędzą sanie Mikołaja, czeka w oknach dzieci zgraja

Radość serca ich rozgrzewa, chcą piosenkę mu zaśpiewać.

Czytaj więcej...

Jest krasnali cała zgraja, która pakuje prezenty by Mikołaj zdążył z nimi do wszystkich dzieci. Ten rok przyniósł wiele ograniczeń i utrudnień, ale to nie powstrzyma Mikołaja! Już zaciera ręce, szykuje sanie, przywołuje renifery i niezwykłą Śnieżynkę, by wyruszyć w drogę do dzieci. Spójrzcie ile prezentów... A to tylko na ten tydzień. Nasłuchujcie dzwonków i słynnego "ho, ho, ho", to znak że przybywa ukochany przez wszystkich Mikołaj!

Czytaj więcej...

Czyli coroczna akcja kartek świątecznych tworzonych przez dzieci (tym razem z Przedszkola Eureka w Myślenicach) dla dzieci z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wszystkie już trafiły do paczek mikołajowych, którymi jutro zostaną obdarowani mali pacjenci. Serdecznie dziękujemy Paniom i dzieciom z przedszkola za zaangażowanie i piękne życzenia zdrowia. Wypatrujcie Mikołaja, widzieliśmy jak pakował swoje sanie.

Płyty DVD z naszym spektaklem "Historia zaginionego snu" są już rozdawane dzieciom w szpitalach. Cieszymy się, gdyż personel medyczny organizuje seanse wspólnego oglądania widowiska. Niestety nadal nie możemy spotkać się z dziećmi "na żywo". Nasi wspaniali sponsorzy cały czas wspierają nas w tych trudnych czasach i realizują z nami nasze pomysły. To nasi cisi bohaterowie!

Czytaj więcej...

Udało nam się wydać nasz spektakl na płycie DVD. Płyty trafią bezpośrednio do dzieci w szpitalach i innych placówkach, w których graliśmy spektakle, a do których obecnie nie możemy wejść.  Nasz pomysł udało się zrealizować dzięki przyjaciołom, którzy w tym trudnym czasie pomogli nam stworzyć zapis spektaklu za przysłowiową złotówkę lub za darmoszkę. Agnieszka Szklarek, Tomasz Stańco, Krystian Gajewski oraz Małgosia Bochenek – jeszcze raz Wam dziękujemy!  Szatę graficzną zaprojektowała niezastąpiona Asia Wójcik.
Czytaj więcej...

W lipcu zagraliśmy trzy spektakle dla dzieci w placówkach medycznych w Warszawie, Kielcach i Poznaniu.

Czytaj więcej...

Pandemia Covid -19 uprzykrza życie wszystkim, niestety również małym pacjentom oddziałów onkologicznych. Ze względu na ryzyko zarażenia się w szpitalach nie ma odwiedzin. W tym trudnym czasie postanowiliśmy zrobić niespodziankę małym pacjentom. Przed szpitalem odbył się spektakl pt. „Historia zaginionego snu”, który dzieci oglądały z okien i balkonów szpitala.

Czytaj więcej...

Udało się, zagraliśmy pierwszy spektakl (od marca) dla dzieci z Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Przedstawienie odbyło się w plenerze ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem. Nie mogliśmy również bezpośrednio rozdać upominków, ale zrobiły to wychowawczynie.

Czytaj więcej...

Kochani szykujemy dla Was małą niespodziankę! Już niebawem pojawi się realizacja jednego z naszych spektakli pt: "Historia zaginionego snu". Niestety zapis jest bez publiczności, gdyż ciągle nie mamy jak dla Was zagrać. Tęsknimy za Waszymi uśmiechami i oklaskami.

Czytaj więcej...