Kochani szykujemy dla Was małą niespodziankę! Już niebawem pojawi się realizacja jednego z naszych spektakli pt: "Historia zaginionego snu". Niestety zapis jest bez publiczności, gdyż ciągle nie mamy jak dla Was zagrać. Tęsknimy za Waszymi uśmiechami i oklaskami.

Czytaj więcej...

Szanowni przyjaciele, widzowie, darczyńcy i sponsorzy! Kultura, a wraz z nią wszyscy artyści, twórcy, animatorzy znaleźli się w kryzysowej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Drzwi naszej działalności artystycznej zostały zamknięte i niestety otworzą się najpóźniej. Nie mamy gdzie i dla kogo grać. Teraz to my potrzebujemy wsparcia. Przysłowie mówi, że "przyjaciół poznaje się w biedzie" i właśnie doświadczamy prawdziwego aktu solidarności. Nasi wieloletni darczyńcy docenili nas i naszą działalność niosąc pomoc finansową. Chcielibyśmy im bardzo podziękować z całego serca. To pokrzepiający gest w tej trudnej sytuacji. Niech wszechświat ześle na nich obfitość.
Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców:
Szanownemu Panu Włodzimierzowi Rohlederowi, Firmie Wikpol sp.zo.o. z Lublina, Mostostal S.A., Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej Sp.zo.o. s.k. z Poznania oraz Markos Sp.zo.o. z Głobina.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, trochę smutny, gdyż od miesiąca nie zagraliśmy żadnego spektaklu. Mamy wrażenie jakby wszyscy już o nas zapomnieli.  Tęsknimy za naszą małą publicznością, Waszymi uśmiechami i oklaskami. Chcielibyśmy jak najszybciej ponownie zacząć Was bawić. W tym dniu życzymy sobie i Wam "szybkiego zobaczenia".

Pirat Alonzo był na różnych wyspach, przeżył mnóstwo przygód i spotkał wielu przyjaciół. Dopłynął nawet do Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Oświatowego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Katowicach, gdzie opowiedział swoje przeżycia. Było radośnie i wesoło. Sponsorem jego wizyty było Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych "Pro Novum" Sp.zo.o. Katowic, któremu bardzo dziękujemy. Firma ta od wielu lat pomaga nam wywoływać uśmiechy na twarzach dzieci. Nigdy nie zawbiedli ani nas, ani pacjentów.

Czytaj więcej...

 W Nowym Sączu bywamy 2 razy do roku, by odwiedzić dzieci ze Szpitala Specjalistycznego. Tym razem przybyliśmy ze spektaklem "Pirat Alonzo i skarb królowej mórz" oraz licznymi prezentami.

W organizacji imprezy wsparli nas darczyńcy i sponsorzy – dziękujemy m.in. Zespołowi Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., który już wielokrotnie wspomógł nasze działania w tym szpitalu.

Czytaj więcej...

Późno wystartowaliśmy po Nowym Roku, bo dopiero w Walentynki. Odwiedziliśmy małych pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, gdzie naszą wizytę wsparła firma Digitree Group S.A. z Rybnika  wraz  z pracownikami. Jak na Dzień Zakochanych przystało, był i wątek romantyczny i mnóstwo śmiechu. Dziękujemy naszym sponsorom.

Czytaj więcej...

W tym roku w okresie świąteczno-mikołajkowym odwiedziliśmy 17 placówek w całej Polsce: od Opola, przez Słupsk i Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, po Wrocław, Poznań, Warszawę, Łódź i oczywiście Kraków. Zagraliśmy w nich spektakle świąteczne, a do tego przygotowaliśmy około 700 paczek, które trafiły do małych pacjentów. Mikołaj miał naprawdę pełne ręce pracy! Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni.

Czytaj więcej...

Teatr

Tradycyjnie jak co roku, dzieci młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach przygotowały kartki świąteczne z życzeniami zdrowia dla dzieci z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Kartki znajdą się w paczkach świątecznych, które już dzisiaj nasz Mikołaj wręczy małym pacjentom. Wszystkim młodym twórcom dziękujemy, kartki są piękne!

Kontynuując nasze jesienne spotkania z dziećmi w szpitalach, odwiedziliśmy małych pacjentów w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Przynajmiej 2 razy w roku organizujemy tam widowiska, które pomagają oderwać dzieci od szpitalnej rutyny.

Czytaj więcej...

Bardzo ambitnie ruszyliśmy w jesienną w trasę, odwiedzając pół Polski.  Spektakle odbyły się w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Koszalinie i w Krakowie. Sezon rozpoczęliśmy z widowiskiem "Pirat Alonzo i skarb królowej mórz".
Publiczność powitała nas z entuzjazmem, a dodatkową radością tych spotkań były upominki, które wszystkie dzieci kochają. Nie moglibyśmy realizować programu rozdawania uśmiechu, gdyby nie nasi szczodrzy sponsorzy, którym baaardzo dziękujemy.
Czytaj więcej...

Już od jakiegoś czasu nasza wieloletnia wpółpracownica, aktorka, przyjaciółka jest na zwolnieniu lekarskim i oczekuje swojej życiowej zmiany czyli potomka. Chcielibyśmy jej oficjalnie podziękować za wszystkie kreacje, dzięki którym na twarzach małej publiczności wywoływała uśmiech. Za zaangażowanie w pracę biurową, artystyczną, za kanapki i herbatę na trasie. Wszyscy będziemy Cię miło wspominali. Drzwi do nas pozostają otwarte. Życzymy Ci byś czerpała wiele satysfakcji i zadowolenia ze swojej nowej życiowej roli - roli mamy.

Czytaj więcej...

W wakacje również pamiętamy o dzieciach przebywających w szpitalach. To trudny okres dla małych pacjentów, bo zamiast wypoczywać nad morzem czy jeziorem, spędzają ten czas w szpitalnej sali. Wtedy też nie działają świetlice przyszpitalne, nie ma specjalnych zajęć, jednym słowem – "wieje nudą". Dlatego nasi dzielni bohaterowie – aktorzy ruszają z pomocą i odwiedzają dzieciaki prezentując nasze widowiska i obdarowując upominkami.

Czytaj więcej...

 Dawno nic nie publikowaliśmy i mogłoby się wydawać, że cały czas jesteśmy na wakacjach. Zapewniam Was, że był to czas spędzony aktywnie.

Występowaliśmy między innymi  na Festiwalu Baśni i Bajki w Szczawnicy. Były warsztaty malowania na szkle, szycia własnych maskotek (wielbiciele futrzastych kotów byli zachwyceni), można było stanąć przy sztalugach i poznać różne techniki malarskie lub zrobić sobie tatuaż henną.

Czytaj więcej...

Obudziliśmy się z zimowego snu i ruszyliśmy z wiosennym spektaklem pt. "Świerszcz Maurycy i banda komara" do Specjalistycznego Szpitala w Wałbrzychu oraz do Szpitala Specjalistycznego „LATAWIEC” w Świdnicy. Tam mróweczka i świerszcz uczyły i bawiły dzieci swoimi łąkowymi perypetiami.

Dzięki naszym sponsorom Mali Pacjenci dostali po spektaklu liczne upominki - gry, ciastolinę, puzzle oraz kubeczki i miseczki. Gorąco dziękujemy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park Sp.zo.o. z Wałbrzycha, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu Świdnica Sp.zo.o. oraz Zakładom Porcelany Stołowej "Karolina" z Jaworzyny Śląskiej za ufundowanie prezentów, a firmom Sonel S.A. i Quin Polska i Przedsiębiorstwu AMS Sp.zo.o. za pomoc w organizacji I realizacji imprezy.

Czytaj więcej...

27 lutego 2019 nasi aktorzy odwiedzili Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Pacjenci oddziału pediatrycznego obejrzeli spektakl pt. „Świerszcz Maurycy i banda Komara”, a po przedstawieniu otrzymali upominki – gry planszowe, puzzle i przybory do rysowania. Gorąco dziękujemy za wsparcie firmie POLSKIE TATRY S.A. z Zakopanego, która umożliwiła nam zorganizowanie imprezy i ufundowała prezenty dla dzieci. Serdecznie pozdrawiamy!

Czytaj więcej...