W okresie wakacji szczególnie pamiętamy o naszych podopiecznych. Często w tym terminie nie działają świetlice i brak jest zajęć dodatkowych. Wtedy na ratunek przybywa Teatr Za Jeden Uśmiech ze swoimi spektaklami, by wnieść odrobinę humoru i rozrywki. Dzięki temu przybyliśmy do Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Wałbrzycha i Świdnicy.

Dziękujemy firmom, które pomagają i wspierają nasze działania. To dzięki nim możemy trafiać tam, gdzie jest taka potrzeba: Felgenhauer Mining Sp.z o.o.o. S.K. z Jasienia, Arcobaleno Sp.z o.o.z Czerwieńska, Fundacja Ekoenergetyki z Zielonej Góry, Accolade Sp.z o.o. z Warszawy, Model Opakowania Sp.z o.o. z Biłgoraja oraz Horizon Technologies Sp.z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego i Gezest Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego. Jesteśmy Wam wdzięczni.

Czytaj więcej...

Po 13 miesiącach braku zleceń komercyjnych zostaliśmy zaproszeni na Rzeszowskie Bulwary, gdzie mogliśmy zagrać spektakl dla szerokiej publiczności. Zainteresowanie było bardzo duże, co ucieszyło naszych aktorów, którzy kochają małą publiczność.

I mamy dla Was niespodziankę... wracamy z kolejnym spektaklem już w sierpniu!

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka  świętowaliśmy cały czerwiec! Aktorzy przemierzali różne zakątki Polski, by trafić do jak największej liczby małych odbiorców. Spotkania z małymi pacjentami są dla nas niezwykle wzruszające i obfitujące w wiele radości i uśmiechu.

Czytaj więcej...

Wszystkim dzieciom oraz tym naszym wewnętrznym dzikusom życzymy nieustającej radości, mnóstwa marzeń, by Wasze serca były zawsze gorące jak słońce. W prezencie od nas dostęp do spektaklu on-line pt: "Opowieść starego zegara". Dedykujemy je również dorosłym, aby przypomnieli sobie o dziecięcej radości.

https://youtu.be/oyvBrz6sBgo

Pamiętacie jak informowaliśmy Was o tym, że wydaliśmy płytę z nowym spektaklem "Opowieść starego zegara"?  Trafiły już do naszych małych przyjaciół w placówkach szpitalnych. Przesyłają nam zdjęcia. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mamy z nimi kontakt. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do nagrania i wydania płyty!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkie dzieci i dorosłych na słuchowisko pt: "Opowieść starego zegara".

Nasz bohater, jak i większość dorosłych, jest w ciągłym biegu. Jak śpiewa zespół Akurat "Czas goni nas (...) goni nas cały czas".

Proponujemy wcisnąć hamulec i zwolniĆ troszeczkę, by zobaczyć, ile rzeczy nam umyka. Wysłuchajcie naszego słuchowiska wraz z dziećmi – może w łóżeczku tuż przed zaśnięciem albo w samochodzie, w drodze do szkoły lub na piknik?

Oczywiście zachęcamy do polubienia naszego profilu i udostępniania naszego słuchowiska oraz opowiadania o nim innym. Miłego słuchania.

Link do słuchowiska: https://youtu.be/zFJjttzzG6U

Wreszcie ruszyliśmy na spotkania z dziećmi w szpitalach i w domach dziecka. Te wizyty są dzieciom bardzo potrzebne w procesie zdrowienia – mało co wpływa na organizm tak dobrze, jak radość. Tam, gdzie było to możliwe i bezpieczne, zagraliśmy spektakl pod tytułem "Opowieść starego zegara". Pozostałe miejsca odwiedził Kolorowy Ptak z królewną Chwilką, którzy puszczali dzieciom bańki mydlane oraz balony z helem. Oczywiście spotkania odbyły się na zewnątrz. Dzieci zostały obdarowane upominkami, które przekazaliśmy personelowi.

Czytaj więcej...

Jeszcze przed świątecznym weekendem trafiła do nas prosto z drukarni płyta z nowym spektaklem "Opowieść starego zegara". Jesteśmy przeszczęśliwi, że udało nam się skończyć ten projekt. Pierwsze płyty zostały już wysłane do szpitali, z którymi współpracujemy od lat. Nasze pomysły możemy realizować głównie dzięki naszym wspaniałym i niezawodnym Sponsorom. Warto mieć świadomość, kto nam pomaga – przyjrzyjcie się okładkom.

Głównym sponsorem w Grudziądzu była firma Nordzucker Polska S.A. z Opalenicy.

Koncern Saint-Gobain pamietał o małych widzach w Gliwicach.

Płyty trafiły do Zielonej Góry min. dzięki TFP Sp.zo.o. z Kórnika.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych z Torunia

Czytaj więcej...

Kolejny Międzynarodowy Dzień Teatru bez spektakli i widzów "na żywo". Łezka się w oku kręci i tęsknota za publicznością co raz bardziej doskwiera. Przetrwamy to i teatr też wytrwa. Życzymy Wam i sobie rychłego zobaczenia.
Na ten moment możemy zaprosić Was na spektakl online pt: "Historia zaginionego snu". Niech sny wszystkich dzieci zostaną wyśnione!

Dawno nic nie pisaliśmy. Nasze spotkania z publicznością wciąż są mocno ograniczone, ale już niebawem spotkamy się wirtualnie... Nie chcieliśmy zapeszać, ale montaż nowego spektaklu pomału dobiega końca. Jeszcze w marcu ukaże się nagranie... a może lepiej zrobimy Wam niespodziankę na święta? To spektakl dla tych, co wiecznie nie mają czasu. Znacie to? Tak. Zapominamy, że w życiu - oprócz pracy - ważne są jeszcze chwile: słońce i gwiazdy na niebie, wspólny spacer po lesie, spotkania z rodziną, przyjaciółmi. Cieszmy się każdym radosnym dniem. Tego Wam i sobie życzymy.

Czytaj więcej...

Pędzą dalej, pędzą Mikołaja
sanie Na kolejne z dziećmi świąteczne spotkanie
Jego renifery nie mają wytchnienia
Tyle ośrodków jest do odwiedzenia!

 Mikołaj kocha dzieci najbardziej na świecie, takie jakie są – wspaniałe, wystarczające – i chce im dodawać piór do skrzydeł. Prezenty to tylko piękny dodatek, ale ważny. Łzy wzruszenia napływają do oczu, gdy dzieci tulą się do Mikołaja – i to wcale nie te najmłodsze. Widzimy, że ta praca ma sens. Dziękujemy, że widzą to też nasi darczyńcy i sponsorzy i wspierają nas w tych działaniach.

Czytaj więcej...

"Ho, ho, ho..."  słychać w oddali, to Mikołaj! Jest w swoim żywiole, najszczęśliwszy na świecie, że może spotkać się z dziećmi.

W tym roku wizyta Mikołaja wygląda trochę inaczej. Nie może wziąć dzieci na kolana ani pogłaskać po głowie, za to dzwoni dzwoneczkami, stuka, puka w okna i rozmawia z dziećmi. A gdy okna są wysoko, macha do dzieci i rozmawia z nimi przez mikrofon, by wszyscy zobaczyli, że tu jest i pamięta o małych pacjentach. Prezenty przekaże personelowi medycznemu, który pomoże bezpiecznie dostarczyć je dzieciom.

Czytaj więcej...

Dzyń, dzyń, dzyń!

Pędzą sanie Mikołaja, czeka w oknach dzieci zgraja

Radość serca ich rozgrzewa, chcą piosenkę mu zaśpiewać.

Czytaj więcej...

Jest krasnali cała zgraja, która pakuje prezenty by Mikołaj zdążył z nimi do wszystkich dzieci. Ten rok przyniósł wiele ograniczeń i utrudnień, ale to nie powstrzyma Mikołaja! Już zaciera ręce, szykuje sanie, przywołuje renifery i niezwykłą Śnieżynkę, by wyruszyć w drogę do dzieci. Spójrzcie ile prezentów... A to tylko na ten tydzień. Nasłuchujcie dzwonków i słynnego "ho, ho, ho", to znak że przybywa ukochany przez wszystkich Mikołaj!

Czytaj więcej...

Czyli coroczna akcja kartek świątecznych tworzonych przez dzieci (tym razem z Przedszkola Eureka w Myślenicach) dla dzieci z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wszystkie już trafiły do paczek mikołajowych, którymi jutro zostaną obdarowani mali pacjenci. Serdecznie dziękujemy Paniom i dzieciom z przedszkola za zaangażowanie i piękne życzenia zdrowia. Wypatrujcie Mikołaja, widzieliśmy jak pakował swoje sanie.