Warsztaty

Bębny

Efektowne warsztaty nauki gry na instrumentach perkusyjnych takich jak dun-duny, djemba, grzechotki, kabazy, tamburyna itp., prowadzone przez najlepszego perkusjonistę w Polsce, Dominika Muszyńskiego.

Podzieleni na sekcje uczestnicy poznają instrumenty, uczą się prostych rytmów (m.in. z rejonu Afryki, Kuby) oraz sygnałów dawanych przez dyrygenta. Zwieńczeniem wspólnej pracy jest prezentacja wspólnego utworu – niepowtarzalne, efektowne show.

Śpiew

Warsztaty głosowe dla każdego. Animator zaznajamia kursantów ze znaczeniem słów, melodii oraz zawołania i odpowiedzi, uczy emisji i techniki śpiewu. Zwieńczeniem treningu jest wspólny koncert. Do wyboru śpiew afrykański i folkowy.

Taniec

Instruktor wprowadza uczniów w arkana techniki tańca, uczy podstawowych figur i proponuje prosty układ choreograficzny, który uczestnicy z pewnością opanują i będą mogli zaprezentować przed publicznością.

Do wyboru tańce afrykańskie, latino, bollywood, taniec brzucha oraz polskie tańce ludowe.

Warsztaty teatralne

Zajęcia przybliżające podstawy scenicznego rzemiosła. Uczestnicy pod okiem zawodowych aktorów ćwiczą koncentrację i pamięć, rozwijają świadomość ciała, uczą się interpretacji tekstu, poznają techniki pracy z głosem i artykulacją. Dowiedzą się także, jak dobierać rekwizyty, kostiumy i scenografię.

Plener malarski

Wśród rozstawionych sztalug, palet i farb, artysta zapoznaje uczestników podstawowymi technikami malarskimi, zasadami mieszania kolorów, uczy kompozycji, przeprowadza korekty i podsuwa rozwiązania. Uczniowie pracują indywidualnie, malując z natury lub wyobraźni.

Zajęcia mogą być dobrane tematycznie, np. portret, pejzaż, martwa natura, postać, lub mieć charakter ogólny.

Pracownia ceramiczna

Warsztaty przybliżające technikę garncarską. Instruktor zapoznaje uczestników z właściwościami gliny, sposobami jej obróbki oraz obsługą koła garncarskiego. Każdy będzie mógł utoczyć własne naczynie, które z dumą zabierze do domu.

Warsztaty koralikowe

Czyli tkanie koralikami na krośnie. Podczas warsztatu adepci mogą wykonać bransolety, naszyjniki, pasy i inne elementy biżuterii ze szklanych paciorków.

Twórczy recykling

Zajęcia rozwijające świadomość ekologiczną oraz kreatywność. Prowadzący krok po kroku instruuje, jak z pozornie niepotrzebnych materiałów stworzyć rzeczy piękne i użyteczne: portfele, szkatułki, pudełka i wiele innych.

Tworzenie instrumentów

Podczas warsztatu uczestnicy z surowców wtórnych tworzą grzechotki, tamburyna, kołatki i inne instrumenty, a także poznają techniki muzyki improwizowanej. Na koniec przewidziane wspólne muzykowanie.

Warsztaty tworzenia biżuterii

Wytwarzanie niepowtarzalnych ozdób z koralików, drutu i prefabrykatów jubilerskich. Skonstruowane podczas zajęć bransoletki, kolczyki i zawieszki mogą trafić do domowej szkatułki lub stać się oryginalnym prezentem dla bliskich.

Trzcina, trawa i wiklina

Poznawanie technik tworzenia z materiałów naturalnych i ekologicznych. Zabawa w wyplatanie, wiązanie, plecenie.

Warsztaty zielarskie

Nauka rozpoznawania ziół, ich właściwości leczniczych i aromaterapeutycznych wraz z częścią praktyczną – wykonaniem ziołowych, pachnących mydełek.